Kurumsal


YAYGINLAŞTIRMA KONFERANSI

YAYGINLAŞTIRMA KONFERANSI

İNOGAVEL projemizin sonuçlarının daha geniş kitlelerle buluşturulmasını amaçlayan “İngilizce Öğretiminde Örnek Uygulamalar” isimli yaygınlaştırma konferansı 19 Ekim 2017 Perşembe günü Mevlana Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

Konferansa İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet Altuntaş, idareciler ve Konya’nın farklı ilçelerinden İngilizce öğretmenleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, İngilizce öğretimini nasıl geliştirebilir düşüncesiyle yola çıktıklarını ve bu kapsamda birçok Avrupa ülkesine gönderilen öğretmenlerin kazandıkları tecrübeleri aktaracaklarını belirtti.

Projenin koordinatörü Emrah KOÇAK projenin yazılma gerekçelerini, proje sürecini, proje internet sayfasını ve proje kapsamında hazırlanan ürünleri katılımcılara tanıttı.

Daha sonra her ülke grubundan temsilciler proje kapsamında yaptıkları faaliyetler ve edindikleri tecrübeler hakkında katılımcılara bilgiler verdiler ve katılımcıların sorularını cevaplandırdılar.

Faaliyetin sonunda katılımcı öğretmenlere online anketler gönderildi ve bu anketlerin doldurulmasının ardından katılımcı öğretmenlerimize sertifika verilmesiyle konferans sona erdi. 

Konferansla ilgili basında çıkan haberlere aşağıdaki linklerden ulaşılabilir.

1- http://www.konhaber.com/haber-konya_da_ingilizce_ogretiminde_ornek_uygulamalar_konferansi-763807.html

2- http://www.yenikonya.com.tr/egitim/konyada_ingilizce_ogretiminde_ornek_uygulamalar_konferansi-763807

3- http://www.hurriyet.com.tr/milli-egitimden-ingilizce-ogretmenlerine-orne-40615805

Haber Programıyla İlgili Video

https://drive.google.com/file/d/1-KGxxvYNQUSPbR5QzAid_GsjOXG3kpG8/view?ts=5a08946a