Kurumsal


İYİ UYGULAMALARIN PAYLAŞIMI ÇALIŞTAYI

İYİ UYGULAMALARIN PAYLAŞIMI ÇALIŞTAYI

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün konsorsiyum liderliğinde hazırlanan ve Konya’nın 13 ilçesinden, 26 okuldan 40 İngilizce öğretmeninin yer aldığı İngilizce Öğretiminde Avrupa’yla El Ele isimli Erasmus+ KA1 Projesinin yurt dışı hareketlilik faaliyetleri tamamlandı.

Faaliyetler kapsamında öğretmenlerimiz Galler ve İrlanda’da hizmet içi eğitim kurslarına; Almanya, Romanya, İsveç, Macaristan, Polonya ve Slovenya’da da devlet okullarında birer haftalık iş başı gözlem faaliyetine katıldılar.

2-3-4 Mayıs 2017 tarihleri arasında Konya Mevlana Öğretmenevinde gerçekleştirilen ”İngilizce Öğretiminde İyi Uygulamaların Paylaşımı Çalıştayı’nda” öğretmenlerimiz kendi gittikleri ülkelerde gözlemledikleri ve bizim sistemimize aktarabileceğimiz örnek uygulamaları diğer ülke gruplarındaki öğretmenlerimizle paylaştılar.

Daha sonrasında öğretmenlerimiz Konya Gıda Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü Koordinatörü Doç Dr. Onur KÖKSAL’dan İngilizce Öğretiminde etkili ders planın nasıl hazırlanması gerektiğine yönelik  7E modeli temelli İngilizce ders planı hazırlama eğitimi aldılar.

Öğretmenlerimiz önceden kendi aralarında paylaştıkları konularla ilgili, çalıştayda öğrendikleri iyi uygulamaları da dahil ettikleri 7E modeli üzerinden örnek ders planları hazırlayıp okul grupları bazında (ilkokul, ortaokul, lise) mikro öğretim faaliyetleri gerçekleştirdiler.

Çalıştay yapılan değerlendirme toplantısıyla sona erdi.

Bundan sonraki süreçte öğretmenlerimiz yeni öğrendikleri yöntemleri dahil edecekleri 4 er tane ders planı oluşturacaklar ve planları sınıflarında uygulayıp videoya kaydedecekler.

Bu bağlamda Bakanlığımız İlkokul-Ortaokul ve Lise İngilizce Müfredatında yer alan bütün ünitelerden 7E Modelinde örnek İngilizce dersleri hazırlanmış olacaktır     

Akşam haber programına çalıştayın yansıması

1- https://drive.google.com/open?id=1qOcbNey2cPFNTPbVTFYCaTcUyRYJdGBr